Véradás 2023.10.20

2023.10.24 Hírek Esemény

ADJ VÉRT! MENTS MEG HÁROM ÉLETET!

Nem győzzük hangsúlyozni a véradás fontosságát nap, mint nap.
Sajnos Magyarországon a véradásra alkalmas lakosság mindössze 4%-a ad vért, pedig az Országos Vérellátó Szolgálat folyamatosan tájékoztatja a lakosságot, figyelemfelhívó és információs plakátokon oszlatja el a véradással kapcsolatos tévhiteket.

Az Országos Vérellátó Szolgálat legújabb kampányában azokat a fiatalokat célozza meg, akik még nem adtak vért, de elmúltak 18 évesek. „TEDD MEG AZ ELSŐ HŐSTETTEDET!” mottójú, őszi kampányhoz hatalmas lelkesedéssel csatlakoztak iskolánk 12. A osztályos tanulói is. A kampány célja a véradás és a társadalmi felelősségvállalás fontosságának hangsúlyozásán túl azon véradók megszólítása is, akik még csak ezután készülnek életük első hőstettére.

Kőfalvi Adél egészségfejlesztő oktató és az országos „Visz a vérem” kampány véradó influenszere szívügyének tekinti a véradás népszerűsítését. Minden olyan lehetőséget megragad, ami figyelemfelhívó lehet a fiatalok körében és arra buzdít, hogy legyenek minél többen azok, akik véradásukkal életeket mentenek.